Sport és fitneszOutdoor Sport

Olimpiai aranyérmet: minden a legmagasabb díjat az olimpiai sportágak

Olimpiai érem ... Mit sportoló nem álmodnak az értékes jutalom? Aranyérem az olimpia - milyen különleges ápolása bajnokok minden időben. Hogy mást, elvégre ez nem csak a büszkeség és dicsőség a sportoló, hanem egy globális közvagyon. Ez a történet. Ön kíváncsi mi áll olimpiai aranyérmet? Ez színaranyból készült?

A történelem az olimpiai játékok

Érdekes tény, hogy az olimpián az ókortól nyertesek érmet nem ítélték oda. Az ókori Görögországban, mivel az első olimpia ie 776, mint a győzelem az attribútumok használt koszorúk vad olajfa, amely elnyerte a bajnok az utolsó napon a versenyek a templomban Zeusz. Ógörög drámaíró Arisztophanész ítélni, még viccelődött, hogy az ő play „plutosz”, amely azt írta 408 BC. Azt állította, hogy Zeusz egyértelműen rossz Isten, mert le kellene vigyék őket olimpikonok nem koszorú ágak, és az arany. Különböző anyagok díjakat, az értékek váltak a jutalom a győzelem az olimpiai később. King of Endymion például adta királyságot a győztes a verseny. Ugyanakkor köztudott, hogy csak az ő fiai részt bennük. Az ókori Görögországban minden 293 olimpikonok adtak egy csomó díjat fizetett ezer aranyat, de még nem bemutatott egy érem.

A megjelenése a fő olimpiai díjak

A döntés, hogy használni, mint a jutalom az olimpián érmet végezték el, 1894-ben. Aztán két évvel ezelőtt az athéni olimpián, az alapvető szabályok és elvek odaítélésekor nyertesek nyilvántartásba vették az első Olimpiai Kongresszus. Alapító dokumentumban az olimpiai mozgalom, fejlett idején nevezték az Olimpiai Charta.

Ez a dokumentum leírták az alapelv odaítélő olimpikonok - úgy döntöttek, hogy osztja a medál, hogy a sportolók függően elfoglalt helyet. Különben is, aki a harmadik helyen végzett, elnyerte a bronzérmet a második helyre hivatkozott érem ezüst (925), és az, aki a győztes, így ezüstérmet az azonos mintán, de borított tiszta arany. A átmérője a medál, hogy körülbelül hatvan milliméter, és vastagsága - három. Azóta a mérete és még a formája érem már többször változott.

Hosszú ideig az érem kapott a győztes a verseny közvetlenül a kezében. 1960-ban az olimpiai játékok római gyártottunk vékony lánc bronzból, és csatolni kell az érmeket. Érdekes az a tény, hogy a szervezők, valamint a medál oda a lányok, akik vitték őket, és még egy ollót. Ezért úgy döntöttek, hogy err a helyzet, ha vannak kifogások. A lánc gyorsan levágta, és ad egy díjat közvetlenül a kezében a sportoló. Az innováció azonban mindannyian szem előtt, és azóta az olimpiai érem lógott a nyakában nyertesek.

modern érmek

Köztudott, hogy a bronz és ezüst, mint az arany fémek olcsó. Ezért nincs semmi meglepő abban, hogy a nevét, a bronz és ezüst olimpiai érem származik az anyag, amelyből készültek. Bronze - egy ötvözet réz, cink, ón, amely egy bronz ötvözet. A tényleges ár a díjat - körülbelül 10 $ (mérettől függően). Ezüst Medál 93% áll ezüst és 7% rezet. Az ára az ezüstérmet változhat 200-500 dollár.

És mit jelent olimpiai aranyérmet? Ez színaranyból készült? A válasz Nyilvánvalónak tűnik - igen, az arany, mert a titáni munka sportolók kell jegyeznünk, nem sajnálom ezt, és az arany. De, mint megerősítette az Olimpiai Charta 1894-ben aranyérmet is készült 925 ezüst. A készítmény az arany érmet az olimpián is ugyanaz, mint a készítmény ezüst. Az egyetlen dolog, ami megkülönbözteti ezt a két díjat, alkalmazza az aranyérmet hat gramm tiszta aranyat. Mennyibe kerül egy aranyérmet az olimpián? Az ára - körülbelül 1000-1200 dollár.

arany arany

A történelem az olimpiai játékok volt az az időszak, amikor a legmagasabb díjakat színaranyból készült. Először érem, 100% aranyat kapott a bajnok 1904-ben az olimpián Stockholmban. A sportolók még két olimpián - 1908 és 1912 - kapott ilyen díjat, már a jövő győztes elnyerte ezüstérmet, borított hat gramm arany.

Ezt a döntést, valószínűleg gazdasági okokból. Egy ország, amely azon a sportolók a világ minden tájáról az olimpián, hordozza hatalmas költségek a szervezés. A versenytársak száma, a sport, és így a számos díjat minden alkalommal emelkedett, így a megtakarítás a gyártása medál - egy okos lépés. Emellett a presztízse az olimpiai játékok nőtt, hanem azért, mert a tényleges értéke a medál meghaladta többször értéke az őket alkotó fémek. Most az aranyérmet az olimpián - nem csak a jutalom egy sportoló garanciát állandósulása a neve, ez egy nagy büszkeség és dicsőség.

A sorsa néhány érmet

Összefoglalás Bajnokok tömeg fogadására érem tárolja azt ereklye továbbítja örökölt. De vannak esetek, amikor a sportolók úgy dönt, hogy eladja a kitüntetést egy árverésen.

Például volt Mark Wells, tagja az amerikai jégkorong csapat. 1980-ban a játékosok a csapat aranyérmet nyert az olimpia. Mark eladta aukción 2012-ben 310.700 dollárt. A pénz, amit költött életmentő kezelést.

De nem minden sportoló sikerül megvalósítani a jutalmakat olyan drága. Anthony Ervin, a világbajnok 2000-ben úszni az 50 méteres gyorsúszás, úgy döntött, a pénzt a aranyérmet adni cunami áldozatai az Indiai-óceánon. De sikerült eladni több mint 17.100 dollárt. És John Konradz, úszás 1500 m bajnok 1960 világ freestyle, eladta a kitüntetést 2011-ben 11,250 dollárt.

Awards 2014

Már tárgyalt mi minősül arany olimpiai érem. Ennek összetételét, valamint az alak a nemzetközi jog. De a tervezési fejlődik a fogadó ország az olimpiai játékok, koordinálja azt a Nemzetközi Olimpiai Bizottság. Mi az aranyérmet a 2014-es olimpia Szocsiban megtartott? Úgy nézett ki, mint az ezüst és bronz díjat? Sok is csoda, hogy hány aranyérmet az olimpián már játszottak. Majd később megbeszéljük.

A megjelenése a 2014-es olimpia érem

Ki a mintát a legnagyobb sport díjat a 2014-es olimpia nagyszámú ember vett részt. Részt ebben a folyamatban volt, és Vladimir Putin orosz elnök. Ez az első alkalom az eredménye az alkotók a világ bemutatták május 30., 2013.

Az elülső oldalán egy olimpiai érem 2014-ben mutatja az olimpiai jelkép - az öt karikát, és a másik oldalon van elhelyezve a jelképe a verseny, és a neve a sport az angol nyelvet. A szélén érmet olvasható a neve az olimpián. Photo jobb oldalon látható egy jó, így néz ki ezt a díjat.

Összes költség

Bronz, ezüst és arany érmet a 2014-es olimpia készültek az ékszerek gyár „Adamas”, az egyik az ország vezető ékszer vállalatok. Magasabb olimpiai díjak voltak 25 szakaszaiban. Úgy becsülik, hogy a termelés az érem költöttek mintegy 20 órán keresztül, olyan egyszerű, ez a folyamat nehéz hívni.

Minden nemzetközi versenyeken 1254-ben érme készült Szocsiban. Költött erre a három kilogramm arany, két tonna ezüstöt, hétszáz kilogramm bronz. Díjak történt több, mint szükséges volt. A szabályok szerint a Nemzetközi Olimpiai Bizottság, abban az esetben, két játékos ugyanezeket az eredményeket mindig legyen tartalék áll rendelkezésre. Igényelt nyeremények Olimpia 2014 átkerült múzeumok az országban.