Sport és fitneszBaseball

Az alapvető szabályok a kosárlabda

Kosárlabda - az egyik legismertebb játék a világon, akit férfiak és nők egyaránt. A játék, amely része nemcsak az iskolai tananyag, hanem az olimpián, így a kosárlabda szabályok mindenki által ismert. 1935 óta rendszeres európai bajnokság, és 1950-ben - a világbajnokságon. Azt találta a XIX században, azaz 21-December 1891-évben. Apa kosárlabda tartják kanadai-amerikai edző James Naismith, aki abban az időben a játék működött a Springfield International School tanára testnevelés.

Volt egy kosárlabda véletlen, Naismith nem kérték, hogy egy játék, de csak akart a fizikai aktivitás növelése a diákjaik számára, mert a téli időben, a terhelés automatikusan csökken a rossz időjárás miatt. Így a környékén az amerikai sport iskola, akkor rakták le az alapvető szabályokat a rendes kosárlabda tanár, aki később világhírű újító. A népszerűsége a játék a rendszerben a fizikai képzés több okra vezethető vissza: egyrészt a kosárlabda szabályok egyszerűek és mindenki számára elérhető; Másodszor, a játék nagyon érzelmes és látványos; Harmadszor, ez pozitív hatással van a szervezet a hallgatók; Negyedszer, nem igényel jelentős gazdasági költségeket.

Nézzük meg röviden a szabályokat a kosárlabda. A játék két csapat tizenkét embert, de ugyanakkor a bíróság jelen lehet legalább három ember, és legfeljebb öt. Csapat erőfeszítéseket kell tenni, hogy lőni a labdát az ellenfél kosarába, és akkor pont egy ponttal, valamint, hogy megakadályozzák az ellenfél, hogy tartsa és hogy dobja a labdát a gyűrűjét.

Ez eltér a legtöbb más kosárlabda játék, amit játszani csak a kezek, valamint a célra szigorúan tilos a sztrájk, és blokkolja a labdát le, verte rajta öklével. De vannak kivételek, például ha a játékos megérintette a sarok, vagy gyalog a labda véletlenül. Kosárlabda szabályok tiltják utazás a labdát a játszótéren nem üti meg a földön, mert ebben az esetben figyelembe veszik Így a labdát - ez szabálysértésnek minősül, és a labda át kell adni egy másik csapat. Nyeri a játékot az a csapat, amely megnyerte a végpontok több mint riválisai. Ha a végén a játék pont az eredményjelző táblán a csapatok egyenlő, akkor kap egy úgynevezett túlóra és az ülés meg kell hosszabbítani újabb öt percig. De vannak olyan esetek, amikor még a hosszabbítás után állás maradt egyenlő, akkor az öt perces kijelölik, amíg a nyertes.

Kapcsolat a gyűrű számítani különböző kritériumok szerint. A legnagyobb számú csapat számít, ha a dobás valósult játékosa hárompontos vonal, ami körülveszi az egyes kosárba. Ez növeli a csapat egyre három pontot. Két pontot szerzett, amikor a dobás tette, hogy közeli vagy közepes hatótávolságú, azaz közelebb a hárompontos övezetben. Végül egy ponton - amikor a tekercs készíthető a rossz vonal. Ő kezdi a játékot a csapat, amelynek játékos elérje a labdát pontosan a folytatásban labdát középen kör. A mérkőzés van osztva négy periódusra tíz percig, majd a National Basketball Association - tizenkét perc. Az időintervallum az első és a második időszakban csak két percre, ugyanakkor tart egy kis szünetet a harmadik és negyedik periódus. A leghosszabb szünet következik be a harmadik és negyedik negyedévben, ez tart kb tizenöt percig. Utána, a csapat általában kicserélik gyűrű.

Kosárlabda szabályok lehetővé teszik a találkozón nyílt területen, és a tornaterem, csak a belmagasság nem kevesebb, mint hét méter. Mező hossza kell pontosan 26 m, szélessége - 14 m méretű. Shield -. 180x120 cm-re a rack. A szükséges távolságot az alsó szélén a pajzs és a padló -. 275 cm kosár áll egy fémgyűrű borított rács, amely nincs feneke. a labdát birtokló tömeg egyenlőnek kell lennie 600-650 g, és a kör, ebben az esetben - 75-80 cm.

Copyright © 2018 hu.delachieve.com. Theme powered by WordPress.