Sport és fitnessFutópálya atlétika

Orosz tornász Tatyana Gorbunova: életrajz, sportpálya, munkatevékenység

Gorbunova Tatyana egy híres orosz tornász, aki az olimpiai játékok győztese Pekingben, világbajnokságon és Európa-bajnokságon. Ragyogó sportpályája befejezése után a Moszkvában működteti az olimpiai edzést ritmusos gimnasztikában.

A sportoló életrajza

Gorbunova Tatiana Igorevna 1990 januárjában született Naberezhnye Chelny-ban. A torna jövője olimpiai bajnok kezdett komolyan részt venni egy három éves korban. Első mentora Svetlana Alekseevna Lebedinskaya volt.

A lány lenyűgözően kitartott az évek kitartásáig. Néha szinte kénytelen volt visszavonulni az edzőteremből.

Hat éves korában Gorbunova Tatiana Rostov-on-Donra költözik, ahol az Adeli Vladimirovna Esipova tiszteletes edző irányítása alatt folytatja tanulmányait. Különböző gyermekversenyeken az edzők és a bírák ünnepelték a fiatal lány született tehetségét, és nagyszerű sporteseményeket ígértek neki.

Hamarosan Tatyana-t felkérték a ritmikus torna legrangosabb iskolájába - az olimpiai edzés Moszkvai Központjába. Itt tanult olyan világhírű edzők, mint Natalia Orlova, Amina Zaripova, Zlata és Olga Tulubaeva, Irina Zenovka.

Sport karrier

A különböző ifjúsági és ifjúsági versenyek megnyerése, Tatyana Gorbunova 2005-ben a nemzeti válogatott edzőit vonzotta. Tehát a 15 éves sportoló az orosz csapatban volt, ahol mentoraik Irina Alexandrovna Wiener és Valentina Ivanitskaya voltak. A képzés teljesen más szintre került, és az eredmények nem sokáig tartottak.

2007-ben a 17 éves orosz tornász a csoportos edzések háromszoros győztese lett a világbajnokságnak. Egy évvel később, Gorbunova két aranyérmet nyert az orosz nemzeti csapatban Torinó Európa-bajnokságán.

A pekingi olimpián a 18 éves Tatiana és a nemzeti csapatban dolgozó munkatársai a győzelem fő versenyzői státuszában jártak.

"Arany" ragyogás Pekingben

A Játékok kvalifikációs fordulójában az oroszok a második eredményt mutatják, elvesztve a kínai nők versenyének házigazdáit. De az olimpiai döntőben az aranyért folytatott küzdelem nagyon nehéz volt és megalkuvást keltett. A bírók szerint az orosz csapat jobban nézett ki, mint az öt rudat, valamint a három labdát és négy klubot, és méltán elsőként nyert.

A pekingi olimpiai győzelem győzelmére Gorbunova elnyerte a Barátság Rendjét, és elnyerte az Orosz Föderáció bajnokságos mestere címet.

Sajnos a tornászok sport karrierje nagyon rövid. A pekingi játékok után Tatyana Gorbunova befejezte beszédét.

Az élet a sport után

Gorbunova Tatiana kiválóan sikerült kombinálni a gyakori és kimerítő edzést tanulmányokkal. 2007-ben a Moszkvai Speciális Sportiskola végzőse lett. Öt évvel később Gorbunova vörös diplomát kapott a Déli Szövetségi Egyetemen, ahol a Fizikai Oktatás és Sport karán tanult.

Második felsőoktatásként az ex-tornász választotta az MSU-t, nevezetesen a közigazgatási karokat.

Egy évvel a sport karrierjének vége után felkérést kapott arra, hogy a Végrehajtó Titkárságon az All-Russian Rhythmic Gymnastics Szövetségben dolgozzon.

2013-tól kezdődően Tatyana Gorbunova a Moszkvai Városi Fizikai Kulturális és Sportegyesület olimpiai rezervátumának speciális iskola igazgatójaként dolgozik. A "Children of Asia" junior tornatermi versenyen nagykövetként is tevékenykedett.

Copyright © 2018 hu.delachieve.com. Theme powered by WordPress.