Sport és fitnessFutópálya atlétika

Mi a maraton, a történelem és a tények

Kr.e. 490-ben. A Maraton-csata után az ókori görög harcos Fidippid (vagy Phillipid, pontosan nem ismert) futott a harctérről Athénra, hogy elmondja a győzelemről. Egy mondat után meghalt. Nem biztos, hogy ez az esemény ténylegesen vagy sem, mivel nincsenek dokumentált források.

Mi a maraton most? Ez egy hosszú távú verseny, amelyet a pálya atlétika tartalmaz.

A világ első maratona

Görögországban 1896-ban került sor a világ első olimpiára. Az olimpiai játékok programjában maratoni rendezvény volt. A verseny előtt 17 résztvevő volt. A verseny előestéjén a verseny miatt több sportoló nem hajlandó elmenekülni. Az ausztrál, franciaországi és görög sportolók közötti heves küzdelem eredményeként a görög Spiros Luis nyerte el, aki sikeresen legyőzte első és egyetlen maratoni versenyét. A távolsága 40 km volt. Ő vezette ezt a távolságot 2 óra 58 m és 50 másodpercig.

Spiros Luis nemzeti hős lett. Az ő tiszteletére az athéni stadion neve.

Érdekes tények

A verseny távolsága többször megváltozott. Az 1908-as londoni olimpia figyelemre méltó volt abban, hogy a kezdet a Windsor kastélyra tolódott . Tehát a királyné kívánta. Úgy döntött, hogy személyesen látja a verseny kezdetét. A sportolók egy maratont futottak, amelynek távolságát 2 km-re, 195 m-re növelte.

Már azután, 1921-ben a végső távolság jóváhagyásra került. 42 km volt 195 m, és változatlan maradt a mai napig.

A maraton 1970-ben vált népszerűvé az USA-ban. Több mint 700 futó kevesebb mint 3 óra alatt legyőzte a távolságot.

1966-ban, Bostonban, egy nő megtudta, milyen maratoni volt a saját tapasztalata és 3 óra 20 méteren sikerült legyőznie a távolságot a szervezők tilalma ellenére. 1984 óta a tisztességes szex képviselői részt vehetnek az olimpiai maraton versenyen.

Minden évben egyre népszerűbb a sport népszerűsége. A résztvevők közül 70 évnél idősebb emberek vannak.

2004-ig a maraton futásának rekordjai nem ismertek el. Ez annak köszönhető, hogy a versenyeket különböző utakon tartják. Ha az athéni utakat macskakövekkel borítják, akkor Bostonban - aszfaltot. Különböző magasságok, különböző éghajlat. Az ilyen különbség nem garantálja ugyanazokat a feltételeket a rekordok beállításához.

A maraton modern szabályai pontosan meghatározzák, hogy mi legyen az út.

Mi a maraton? Hogyan indul a verseny?

Mindenki kiválasztja a futásteljesítményt, a távolságot, az előzetes regisztrációt a helyszínen, és szervezeti díjat fizet.

A maraton általában tömeges indítással indul. A résztvevők a verseny szimbólumaival ellátott felszerelést kapnak. A távolságon (bizonyos kilométereken) pontok vannak vízzel, nedves szivacsokkal.

Minden verseny előre meghatározza azt a vezérlési időt, amelyre a távolságot felül kell hagyni. Átlagosan 6 óra.

A 18 évnél idősebb személyek vehetnek részt. A 18 év alattiak rövidebb távon versenyezhetnek.

Minden résztvevőnek szüksége van az orvos igazolására a felvételért.

Hogyan kell futtatni egy maratont?

A maraton nemcsak a 42 km-es, 195 m-es távolság, hanem sok kilométer is a versenyzőig.

Bármelyik egészséges ember képes felkészíteni és tanulni a személyes tapasztalatokon, mi a maratona. Először meg kell tanulnod a helyes futási technikát. A hosszú távolságok leküzdéséhez szintén kitartást kell tennie. Részt vehet kisebb versenyeken - 5 km, 10 km, félmaraton 21 km 97,5 m.

Akkor kipróbálhat egy teljes maratont. Az elkészítési idő körülbelül 17 hétig tarthat.

Hol lehet részt venni?

Oroszországban nagyszabású tömeges versenyeket tartanak az ország egész területén. Legnagyobb méretük: Szibériai, Konzak, Moszkva, "Fehér éjszakák", Omsk félmaratoni hátrány, Karácsony.

A versenyzőket a maraton szimbólumával látják el, és azok, akik elérték a célokat - ajándéktárgyakat, igazolást, ahol a személyes eredményt feltüntetik.

A világ legnagyobb maratonijai a World Marathon Majors bajnokságában vannak. Ez egy kereskedelmi verseny, amely nagy nyereményalapot jelent. 6 ilyen maraton van, Bostonban, Londonban, Berlinben, Chicagóban, New Yorkban és Tokióban. A részvétel regisztrációja jóval a verseny időpontja előtt kezdődik, és általában napokig tart. Ezek a világ legrangosabb maratonai. Mind a hivatásos sportolók, mind a versenyzők részt vesznek benne.

A maraton lényege a hosszú távú megtámadás. Nem mindenki jut el a célvonalhoz, de az, aki ezt elérte, igazi hős.

Copyright © 2018 hu.delachieve.com. Theme powered by WordPress.