Sport és fitneszOutdoor Sport

Furkad Marten: egy életrajzot a francia Biathlete

Furkad Marten - az egyik legjobb francia biathletes. Olimpiai bajnok, 2014-ben. Martin - öccse nem kevésbé tehetséges Biathlete Simona Furkada.

korai karrier

Kezdetben, a szüleim küldtek két testvér, hogy a jégkorong szakasz, de mivel ez volt az otthontól távol, ezek nem mindig tudja, hogy a gyerekek is. Ezért Simon és Martin át részén sí. Idővel, a testvérek fáradt csak rohangál, és ők „dobta mögött puska”.

Marten Furkad (lásd fotó. Az alábbiakban) nagyon jól jött a sport. Az elején tevékenysége egybeesett a végén a karrierje Rafael Poiret - legendás Biathlete, aki úgy döntött, hogy elhagyja a sílécek és hogy egy coaching munkát. Sok interjúk, Martin azt mondta, hogy az ő Poiret példaképe.

Az első két évben Fourcade semmi különös. Mindig sikerült bejutnia a pontot zónában, de győzelem és érmeket nem volt. Nem csoda, hogy azt mondják, hogy a biatlon tartják a „felnőtt” sport. Kitüntetések norvég Bjoerndalen az utolsó olimpia csak megerősíti ezt.

évad 2009-2010

Furkad Marten vált ismertté 2010-ben, amikor megnyerte az ezüst a tömeg kezdődik az olimpia. Utána háromszor nyert a versenyeken a világbajnokság. Egyszer Kontiolahti és kétszer Oslóban. Ez lehetővé tette, hogy az összetettben az ötödik helyen. Testvére volt a hetedik.

évad 2010-2011

Mert Fourcade volt sikeres szezon. Kezdte három találat a top 5-ben Ostersund. Aztán fogta a 2. helyen Ruhpolding mindhárom versenyen. A tömeges rajt win Fort Kent és Antholz megengedte neki, hogy jöjjön egyértelmű kedvence a világbajnokság.

Mivel a nagy sebesség és pontosság Martin French válogatott nyerte a vegyes váltó 3.. Nagyon azonos Fourcade kapott ezüstérmet a sprint és egy arany a törekvés (annak ellenére, hogy három büntetés). Az eredmények szerint a szezon Biathlete volt a harmadik helyen az összetettben a világbajnokság.

évad 2011-2012

Mielőtt a szezonban, Furkad Marten állított egyértelmű cél -, hogy az 1. vagy a 2. hely a diák rekord asztalra. Ez a feladat kezdett azonnal végrehajtja, az első szakaszban, megnyerte a törekvés faji és egyéni verseny. Még mielőtt a szezon végén egyértelmű volt, hogy a sportoló vesz az 1. helyet az általános világbajnokság. Ezen túlmenően, Martin kapott egy kis kristály gömb a törekvés és a sprint.

évad 2012-2013

-Ben nyitották meg a svéd győzelem a francia Ostersund (egyéni verseny). A sprint, mindent nem volt olyan jól - csak 10. helyen. De aztán Fourcade tudott nyerni a törekvés. Az ezt követő lépések nem voltak túl sikeresek: a francia nem foglalják el az első helyet. Ennek oka az, hogy nem kapta meg Oberhof váll sérülés.

Hiánya Svendsen az előre olimpiai héten Szocsiban hagyjuk Martin nyerni a két faj a két tartott. Az egyéni versenyben a 20 kilométeres Fourcade hiányzott csak egyszer szüntetni a 60 másodperces különbség a vezető - Binbahera. Ennek eredményeként az az előnye, Martin a célban volt, 7 másodperc. A sprint verseny 10 km a francia nem tett egyetlen csúszás és magabiztosan nyerte első helyen, megelőzve az ezüstérmes Evgeny Ustyugov 40 másodpercet.

Az utolsó szakaszban a világbajnokság tartott Hanti-Manszijszkban, a francia lett diadalmas. Fourcade nyerte a sprint futam, nem teszi lehetővé egyetlen hiányozni. A törekvés nem volt képes elérni egy ilyen siker. Martin hiányzott minden alkalommal, elkövetése 5 hibákat.

Annak ellenére, hogy számos kudarcok, a végén 2013 Fourcade is megelőzte a fő rivális Svendsen a 421 pontot, legyőzve a rekordot a hívott szám a szezonban pont. Szintén Biathlete nyerte a kristály gömb minden típusú versenyautó.

2014-es olimpia

Február 8 Marten Furkad, egy fénykép, amely kapcsolódik a cikkhez, részt vett a sprint futam. Sajnos, hiányzott neki a lezhke. Ennek eredményeként, a sportoló meg kellett elégednie a 5. helyen.

February 10, részt vett a törekvés, ahol nem volt egyenlő. Biathlete hiányzott csak egyszer. Ezen túlmenően, a technika korcsolyázás Martin Fourcade hibátlan volt. Nem meglepő, hogy ő volt az első.

Február 13. Martin részt a versenyen az egyéni összetett Laura. Ismét a sportoló - egy hiba, és a második arany. 2. helyen ment, majd a német Erich Lesser, egy harmadik - az oroszok Evgeny Garanichev.

Minden biatlon rajongók vártak ádáz küzdelme Svendsen és Fourcade. És ez került sor február 18-án tömeges rajt. A párbaj nagyon izgalmas volt. Hogy meghatározzák a győztes, a bírók volt megtekinteni a célfotó. Ez volt a 4. Swensen győzelem az olimpiai játékokon.

Relé 4 × 7,5 km megvalósítja olimpiai biatlon. Marten Furkad, bár fut az utolsó szakaszban, de nem tudott segíteni a francia csapat. Ennek eredményeképpen, ő nem kap a dobogón.

Karakter és nézetek

• A fő előnye a március - a megbízhatóság, és a fő hátránya - egocentrism. Megpróbálja felszámolására.
  • Legfőképpen fél a haláltól a szeretteiket.
  • Csak a megfelelő dolog Biathlete - telefon.
  • Nem szereti ajándéka.
  • Azt akarja, hogy változtatni a haját.
  • Ez csak egy igazi barát.
  • Boldogság neki - azt csinál, amit szeret, és többet kell szeretteivel.

Kérdezte az újságírók arról, hogy mit fog részt követően pályája Furkad Marten általában azt mondja, hogy még túl korai lenne gondolni. De valószínűleg ő vagy maradnak a sport, vagy lesz „élni egy gyönyörű kastélyt a hercegnő boldogan, és persze zavedet vele sok gyerek.”

Általánosságban elmondható, hogy ez az egész az ő életrajzát. Marten Furkad jelenleg az egyik legismertebb és legnépszerűbb biatlon világában.