Sport és fitneszHarcművészetek

Súlycsoportok az UFC. UFC bajnok minden súlycsoport. Női súlycsoportok az UFC

Ebben a cikkben fogjuk megvitatni súlycsoportok az UFC, fog beszélni az emberek, akik észlelték ezen a területen. Ez a bajnokság felkeltette a figyelmét a sok rajongó a harcművészetek, de nem mindenki tudja a részleteket a kialakulása és szervezete harcban. Mi lesz ismerkednek meg az információkat, amelyek a férfi és női súlycsoportok az UFC, vannak abban a pillanatban. Emellett különös figyelmet fordítanak a hősök a bajnokságot.

Mi az UFC?

Kezdjük az elején, és emlékeztet arra, hogy amikor az UFC szervezet jelent meg 1993-ban, akkor nem volt ilyen megosztottságot tömeg, ami ma is létezik. Ez egy egyszerű sport szervezet, amely rendezett bajnokságon a férfiak. A szabályok a meccs összekeverjük, de még így is marad ilyen. De már csak két kategóriában:

• nagy súlya - a férfiak, akiknek a testsúlya több mint 91 kg-ot;
  • könnyű - azok számára, akiknek a testsúlya kevesebb volt, mint 90 kg-ot.

Néhány évvel később, a felosztás alcsoportok megváltozott, és ott már az átlagos súlya. Ugyanakkor súlycsoportban az UFC nem állt mutate. Volt még egy szuper könnyű alcsoport, és 2001-ben, a súlycsoport harcosok már elosztott öt különböző típusa van:

• nehéz;
  • fény;
  • átlagot;
  • Welter;
  • egyszerű.

Súlycsoportok az UFC tapasztalt Mindezen változások, mindenekelőtt annak érdekében, hogy képes legyen optimálisan osztja a résztvevőket, és maximalizálja a hatását a csaták. Ez sokkal érdekesebb nézni a harcot az egyenlő versenyző, nem tekintik a nehézsúlyú csata egy miniatűr és könnyű sportoló. Sok év telt el, az alcsoportokat újra átdolgozott és még több fényt, és külön-külön jelölve súlycsoportok az UFC a nők.

súlycsoportok

Tehát, mivel 2012-ben a szervezet rendelkezik harcok tíz kategóriában, kettő nő. A résztvevők szerint szét az alábbi, tömeg csoportok:

nehézsúlyú

Apropó ebben az alcsoportban, érdemes megjegyezni, hogy ezek a súlycsoportok az UFC van két csoportba sorolhatjuk:

• nehéz;
  • Fény.

Súlyos a kategória magában foglalja harcosok súlyú 90-3, és befejezve a százhúsz kiló. Angol neve - nagy tömeg. Ha a harcos súlya 84-93 kilogramm, hogy tartozik a félnehézsúlyú kategóriában. Angol neve - könnyű nehéz súly.

átlagsúly

Ez a csoport magában foglalja:

• Átlagos minőségű;
  • váltósúlyú súlycsoportban UFC.

Az első csoport, az angol neve középsúly tartalmazza a résztvevők a súlya 77-84 kg. Könnyebb harcosok kategóriájába tartoznak VÁLTÓSÚLY és mérlegelnie kell minimum hetven kilogramm, míg a legnagyobb - hetvenhét.

könnyűszerkezetes

Ez a csoport a résztvevők van kialakítva, hogy a résztvevők, amelynek tömege közötti 53-70 kg. Oszlik kategóriákban:

• könnyű súly kategóriába UFC;
  • HALF-könnyű;
  • a legkönnyebb;
  • pehelysúlyú.

A könnyű kategóriába tartoznak a sportolók súlya 66-70 kilogramm. A világ úgy ismert, mint a könnyű súly. Featherweight súlycsoportban egyesíti UFC harcosok, akiknek a testsúlya legalább hatvanegy és legfeljebb hatvanhat kilogramm. Angol megfelelője cím - pehelysúly. Már a neve is egyértelmű, hogy a legkönnyebb csoportba tartoznak a férfiak még kisebb súly, 57-61 kiló. Tudjuk, hogy a kategória nevét, mint a Bantam súlyát. Az utolsó egység ebben súlycsoportban - ez a legegyszerűbb kategória (vagy LÉGSÚLY) tömegű résztvevők 53-57 kilogramm.

Nők az UFC

A nagy eredmény a gyönyörű fele a világ népességének már a kiosztás két kategória amelyek kifejezetten nekik. Ez egyfajta elismerés a nők, mint a valós szereplők és méltó versenyző a sport. Két csoportot alkottak:

Legkönnyebb kategória nevével női Bantam tömeg egyesül nők súlya 57-61 kiló. A kategória női szalma súlya vagy pehelysúlyú utal sportolók, akiknek a testtömege 48-52 kilogramm.

jelenlegi bajnokok

UFC bajnok minden súlycsoport nyerte meg a címet, különböző időpontokban és védték joga viselni a címet eltérő számú alkalommal. Mi az Ön számára egy listát a jelenlegi vezetők, akik ilyen abban a pillanatban.

• Nehézsúlyú világbajnok - Fabricio Verdum Brazíliából. Ő nyerte el a címet a nyáron 2015, és soha nem védte meg.
  • Félnehézsúlyú bajnok - Daniel Korme az USA-ból. Ez lett tavaszán 2015 és már egyszer, hogy megvédje a jogot, hogy az első ebben a kategóriában.
  • Középsúlyú bajnok - Luc Rokhold az USA-ból. Ő nyerte a címet a téli 2015, és még nem soha nem hagyja jóvá.
  • Váltósúlyú bajnok - Roby Loulir az USA-ból. Winter 2014 címet kapta, és kétszer megvédte a címet a legjobb harcos ebben a kategóriában.
  • Bantamweight Champion - Rafael DosAndzhus Brazíliából. Tavasszal 2015 volt a legjobb az ő súlycsoportban, és egyszer megvédte a jogot, hogy hívják így.
  • Featherweight bajnok - Ír Connor Mak Gregor. Ez lett a téli 2015, míg a soha megvédte címét a harcban.
  • Bantamweight bajnok - Dominick Cruz az Egyesült Államokban. Legutóbb elnyerte a téli 2016, így még soha nem küzdött a címvédő.
  • Champion pehelysúlyú bajnok - Dimitrios Johnson, az Egyesült Államokban. Ez az egység volt hétszer a harcot a cím, és minden alkalommal nyert, maradt a legjobb a kategóriájában. Ő nyerte el a címet az első alkalommal 2012 őszén.
  • Ami a női kategóriában, a bajnok a harmatsúlyú volt amerikai Holly Holm ősszel 2015. Ő soha nem harcolt a cím megerősítést.
  • Bajnok a nagylégsúlyú bajnoka nő lett Johann Endzhechik Lengyelországból. Ez történt a tavaszi 2015, ő már kétszer sikerült harcolni a jogot, hogy a legjobb.

Érdemes megjegyezni, hogy a bajnok minden kategóriában lesz egy harcos, aki megnyeri a „title” harc. Ez a harc lesz öt fordulóban, amelyek mindegyike tart öt percig. Hogy megvédje a címét, a bajnok elleni küzdelem egy másik versenyző. Ha a címvédő elveszíti a cím megy a győztes. Ellenkező esetben, a cím marad a korábbi kedvenc. Ott van még a fogalom ideiglenes bajnok. Ez adott egy harcos, ha a címvédő sokáig nem tud harcolni a címvédő (például egészségügyi okokból).

kiemelkedő harcosok

Vannak emberek, akik nem szerepelnek a listán bajnokok abban a pillanatban, de maradt egy fényes nyomot a történelem, a UFC. Szeretnénk felidézni néhány közülük.

• Rhonda Jean Rose. Az első női bajnok könnyű. Úgy véljük, a legjobban fizetett sportoló a világon bevétele több mint hat és fél millió dollárt évente.
  • Dzhon Dzhons bajnok volt félnehézsúlyú harcosok. Nyolc alkalommal is megerősítette a jogot, hogy a bajnok. Sajnos problémák a törvény nem ad a sportoló, hogy észre magukat teljesen.
  • Anderson Silva tekinthető jogos királya átlagos súlya. Tíz harcol amit tett címvédő.
  • Valamivel kisebb csatákat kellett védenie a váltósúlyú kategóriában Senper George. Számos szakértő úgy gondolja, hogy egy harcos a legjobb a világon.
  • Ilyen jól ismert nevek, például Chak Lidel, Dan Henderson, Bigi Pan, Artis Tito, Randy Couture, Me Hyuz és mások, kitörölhetetlen nyomot hagyott a történelem az UFC. És ez nem a teljes lista a jelentős emberek a téren.

A végén szeretném hozzátenni, hogy a bajnokságok által szervezett UFC, jellemzi a kiváló szervezés, úgy, hogy tekintélyes és minden harcosok szívesen kap a bajnokságot legalább egyszer az életben. Nézni a TV-versenyek, még a távolból, és a képernyőn, akkor úgy érzi, a különleges hangulatot a rendezvény. A győzelem ebben a versenyben - ez egy igazi eredmény keresett férfiak gyermekkora óta, és a nevét bajnokok mindenki tudja érdeklődik a harcművészetek.

Copyright © 2018 hu.delachieve.com. Theme powered by WordPress.