Sport és fitneszHarcművészetek

Beloglazov Sergey: életrajz és fénykép

Beloglazov Sergey - ismert szovjet atléta. Kétszeres olimpiai bajnok freestyle birkózás. Több győztes a világbajnokságon, Európa és a Szovjetunió. Holder a cím "Tisztelet Master of Sports."

Életrajza sportoló

Beloglazov Sergey született Kalinyingrád 1956. Szüleim egyszerű munkások - Aleksey Yakovlevich Starokulov és Antonina Alekseevna Beloglazova. Egyszer egy nagy sport, Szergej került egy jól hangzó nevet az anya.

Harc indult az ikertestvére Anatolij. 14 éves korig. Aztán mindketten súlya kevesebb, mint 30 kg-ot. Az első edzője Granit Ivanovics Toropin. Egyaránt képes és tehetséges harcosok. Az egyetlen probléma az volt, hogy Szergej és Anatolij voltak ugyanabban a súlycsoportban. Toropin úgy döntött, hogy feloldja azokat. Sergey úgy tervezte, hogy talpra álljanak, és beköltözik a kategóriába, akik súlya több mint 52 kg-ot. Anatolij maradt a könnyebb kategóriában.

Anatolij testvére

Szergej Anatolij testvére is volt némi sikert birkózás. Ő lett a háromszoros világbajnok. Abban a pillanatban, amikor a mentor az ifjúsági csapat Oroszország ebben a sportágban. Úgy működik, a CSKA klub.

Pályafutása a klub a fegyveres erők Kalinyingrád, majd játszott a kijevi „Dynamo”.

1980-ban az olimpiai játékok Moszkvában, ő volt a győztes. A súlycsoportban akár 52 kg-ot a döntőt találkozott a lengyel sportoló Vladislav Stetsik. Nyertem egy egyértelmű előny.

Bólintás Kijev Transfer

1977 Beloglazov Szergej költözött Kalinyingrád Kijevbe. Hamar támogassa a helyi sportklub „Dynamo”.

Előestéjén felsőoktatási megkapta a Krasznodar Állami Pedagógiai Intézet és később végzett a magasabb Command School Szaratov, amely nevét viselte Feliksa Dzerzhinskogo. Ő kapta meg a címet a Belügyminisztérium tiszt.

Az első nemzetközi sikerét

Beloglazov Sergey után egy sor győzelmet az All-Union versenyek részévé vált a Szovjetunió nemzeti csapat. Az első nagy nemzetközi verseny számára volt az Eb a román fővárosban - Bukarest, lezajlott 1979 áprilisában.

Beloglazov Szergej, egy harcos, beszélt a kategóriában legfeljebb 57 kilogramm. Az utolsó találkozott román sportoló Aurel Neagu. A győzelem volt a szovjet sportolók. Az EB szovjet csapat nyerte az összetettben. Szovjet sportolók nyertek 10-ből 8 aranyérmet. Egyszer volt a második. Anélkül, nyeremények csak ebben a kategóriában legfeljebb 62 kilogramm.

Ugyanebben az évben Beloglazov Sergey, akinek életrajza óta szorosan kapcsolódó sport, az első alkalommal vett részt a világbajnokságon. Versenyek tartottak a fővárosban a kaliforniai San Diegóban.

A kategóriában akár 57 kilogramm, legyőzte a japán sportoló Beloglazov Hidzaki Tomiyama. Szovjet válogatott a világbajnokságon a teljes érem állása (és freestyle és görög-római birkózás) első helyezést ért el. Az eszközök a Szovjetunió sportolók voltak 9 arany, 5 ezüst és két bronz díjat. Csak négy súlycsoportban, sem a helyi sportolók nem kap fel a dobogóra.

olimpiai arany

Abban az olimpiai játékok Moszkvában a kategóriában legfeljebb 57 kilogramm járt Sergey Beloglazov. Birkózás egyike volt a leggazdagabb a tudományág az érme. Jelenleg összesen 10 készlet.

Beloglazov testvérek voltak legyőzhetetlen. Anatolij nyert a kategóriájában a döntőben legyőzte a lengyel Vladislava Stetsika és Szergej a döntőt több volt képviselője a Népi Demokratikus Köztársaság Ho Lee Pena.

Általában offset szovjet birkózó szerzett hét tíz érmet. Csak az ilyen kategóriában legfeljebb 48 kilogramm Szergej Kornilaev volt a harmadik és átvette az arany olasz Claudio Pollio. És sportolók körében súlyú 74. és 82. kilogramm kitűnt bolgárok - Valentin Raichev és Ismail Abilov.

második arany

Miután az Egyesült Államok bojkottálta az olimpiát Moszkvában, a következő játékok 1984-ben Los Angeles, anélkül telt el a szovjet sportolók. Főtitkár Csernyenkónak megjegyezte, hogy ő nem tartja helyénvalónak, hogy küldjön sportolók az olimpia, mint Amerikában sérti az alapelveket az Olimpiai Charta és bekapcsolja a Szovjetunió elleni masszív szovjetellenes propaganda. Ezért a XXIII olimpia szovjet harcosok, és nem volt az első helyét a csapatban esemény ment az amerikaiaknak.

A következő alkalommal az olimpia Beloglazov Sergey akinek fotó volt a sport újság ment 1988-ban. Games tartottak a koreai Szöulban. Testvére, Anatolij már nem a vezető a súlycsoportban. Csereként Vladimir Toguzov, aki megnyerte a bronzérmet.

Szergej magabiztosan nem jogosult a végső párbajt vívott iráni Askari Mohammadianom. A meggyőző győzelmet és egy második olimpiai aranyérmet az eszköz.

eredmények

Karrierje során nyert sok győzelmet Beloglazov Szergej. Díjak megnyerte a legfontosabb versenyeken a világon. Amellett, hogy a két olimpiai aranyérmet, 6-szor nyerte meg a világbajnokságot - az USA-ban, San Diego, macedón Skopje, Edmonton, Kanada, Kijev, Budapest és ismét kétszer a francia Clermont-Ferrand.

4-szer nyerte meg a világbajnokságot freestyle birkózás a kategóriában legfeljebb 57 kilogramm. 5-ször nyerte az Európa-bajnokságon - Magyar Bukarestben, a bolgár Várna és Veliko Tarnovo, Jönköping svéd, angol Manchester.

1984-ben nyert egy sor nemzetközi verseny az államok közötti, a szocialista tábor, amely zajlott párhuzamosan olimpián Los Angeles.

coaching karrier

Kész a nagyszerű sport, Beloglazov csatlakozott az edző a sport társadalomban „Dynamo”. Követve együtt a mester a sport Dmitrij Mindiashvili és kétszeres olimpiai bajnok Ivan Yarygin edzője a Szovjetunió nemzeti csapat freestyle birkózás.

A nemzeti csapat dolgozott csak két év, és a szerkezetátalakítás során elhagyta az országot. 1994-ig dolgozott vezető edző az amerikai olimpiai csapat, majd 4 évig készül, hogy részt vegyenek a nagy nemzetközi versenyeken birkózók Japánból. Ő visszatért Oroszországba 1998.

Homeland Beloglazov azonnal elnyerte a helyét a nemzeti csapatban. Ő lett a vezetőedző a férfi csapat. Együtt a csapat 2000-ben ment az olimpia Sydney, Ausztrália. A verseny játszott el csak 8 db érmet. Orosz csapat által vezetett Beloglazova első helyen a csapat esetén, győztes négy arany és egy ezüst. Megnyerte Murad Umahanov Adam Sites Sagid Murtazaliyev és David Musulbes. Versengünk elérte birkózók az Egyesült Államok, Irán, Azerbajdzsán és Kanada, akik egy aranyérmet.

2003 Beloglazov visszament, hogy készítsen az amerikai vadászgépek. A második visszatérés Oroszország került sor 2006-ban. Ezúttal bízták a készítmény a női válogatott freestyle birkózás. 2009-ben nevezték ki vezetőedzője Szingapúrban.

Ő jelenleg Oroszországban. Coaching csapat és a Moszkva Region klub freestyle birkózás a CSKA sport társadalomban.

Sergey Beloglazov házas. Négy gyermekük van, akik közül ketten az első házasságából.

Copyright © 2018 hu.delachieve.com. Theme powered by WordPress.