Sport és fitneszLabdarúgás

Peter Shilton: életrajz, megvalósítását

Peter Shilton joggal nevezhetjük a legnagyobb kapus Angliában. Miután befejezte pályafutását a válogatott 1990-ben, a brit már nem lehetett biztos abban, hogy a biztonsági kapun. Főleg azért, mert ez a csapat, vagy nem esik a főbb labdarúgó-bajnokságok, vagy akkor, amikor kiderül, jár rosszul.

A fickó a Leicester

Peter Shilton született röviddel a második világháború, 1949-ben, az angol Leicester. Nem meglepő, kezdte karrierjét mögött a névadó klub. Először az ifjúsági csapat, és 1966 óta már a felnőtt csapatban.

„Lester” beszéd közben a First Division bajnoki Anglia (analóg áram Premier League), de küzdött a túlélésért. Ennek eredményeként 1969-ben a csapat került utolsó helyre, és elment a másodosztályban.

Vissza az elit nem 2 év után, köszönhetően nagyrészt a zseniális játék a fiatal Shilton. 1971-ben, „Lester” hiányzott a legkisebb az összes bajnokság (csak 30 gól 42 játékok), és magabiztosan nyerte első helyen, megelőzve „Sheffield United” a 3 pontot.

Összesen a csapat szülővárosában, Peter Shilton töltött 8 szezont játszott 286 mérkőzést.

Az út a bajnokságot

1974 Shilton váltotta "Leicester" on "Stoke City", és hamarosan elment a "Nottingham Forest". Ez az a klub, és engedelmeskedett csak a karrier címet.

A szezonban 1977-1978 féle Shilton lőtt kétszer győztes nemcsak a bajnokságot, de a kupa League. „Nottingham” lett a bajnok az első alkalom a történelemben, és köszönhetően nagyrészt a robusztus játék az utolsó körben. 42 játékok a csapat elismerte, mindössze 24 gólt. Győztese ezüstérmet „Liverpool” elmaradt által, mint 7 pont.

european Trophy

Így a következő szezonban a „Nottingham” megkapta a jogot, hogy játsszon az európai kupa. A sorsolás brit rendkívül elégedetlen. Az első fordulóban a Bajnokok Anglia elment a vice-bajnok - „Liverpool”. „Erdészek”, ahogy nevezik „Nottingham” nyert otthon 2: 0, és a vendég elégedett volt a gól nélküli döntetlen.

A második fordulóban legyőzte a görög AEK - 2: 1 vendég és 5: 1 otthon, és az 1/4 döntőben a svájci „Grasshopper” - 4: 1. A visszavágó végződött döntetlennel.

Az elődöntőben a brit riválisok elment a német „Köln”. Az első mérkőzés kiderült, hogy ideges, és bőséges célokat. A 20. percben a németek 0: 2. Azonban Borlts, Bower és Robertson fordult során az ülésen, aki az „Nottingham” előre. Sajnos, nem tudtuk tartani a győztes gólt. 5 percig, mielőtt a végső sípszó Okudera szerzett. Sokan úgy gondolták, hogy ez volt a tettes Peter Shilton. Kapus sokat szenvedett, és megkétszerezte koncentráció tartott visszavágó, amely úgy döntött, az eredmény egy gól Bower, „Nottingham” nyert 1: 0-ra.

Az utolsó, a brit találkozott a svéd „Malmö”. Ezen az ülésen elhatározták, hogy csak csapás sújtotta Trevor Francis a 45. percben. Tehát Peter Shilton nyert nagy európai klub trófeát.

BEK Shilton a „Nottingham”, és elnyerte a következő évben. Az utolsó, még a pontszám 1: 0 verték német „Hamburg”.

Nemzetközi karrierje

Angliában Shilton debütált 20 éves. Igaz, a nemzeti csapat elérte csak 10 évvel ezelőtt egy nagy verseny későbbi, 1980-ban lettek az Eb-Olaszországban.

A brit kezdődött döntetlen ellen Belgium - 1: 1, majd elvesztette 0: 1, és a tulajdonosok az utolsó előtti fordulóban elvesztette az esélyt a győzelemre a csoportban. Ennek eredményeként, a spanyolok legyőzték - 2: 1, de annak a ténynek köszönhető, hogy Belgium és Olaszország festett gólnélküli döntetlen, Albion csapat csak a harmadik balra.

Ahol nem volt sikeres világbajnokság Spanyolországban 1982-ben, az angol csapat ki a csoportot az első helyen, pontozás 3 győzelem, és beleesett a második csoportkörben. Uralkodik Shilton Piter. Labdarúgó csapat megmutatta malorezultativny. Ennek eredményeként, a kapuk a brit érintetlen maradt, de nem tudott gólt két nulla felhívja - Németország és Spanyolország. Ennek eredményeként az elődöntőbe kivont németek sikerült legyőzni a torna házigazdák.

Mexikói Isten keze

A legtöbb rajongó emlékszik Peter Shilton a játék a World Championship 1986 Mexikóban. A két évvel azelőtt, hogy a csapat hiányzott az euró, és a szurkolók várták az eredményt.

Az első mérkőzés a brit ádáz harc átadta helyét a portugál, feladja az egyetlen cél a negyed óra vége előtt. És akkor nem tudta legyőzni a válogatott Marokkó - 0: 0. Bail csak meggyőző győzelem a lengyelek. És itt minden dicsőség maga mutatta, Gary Lineker, lőtt egy mesterhármast.

1/8 végső ellenfél - Paraguay, és újra a győzelem 3: 0, ezúttal Lineker teszi a dupla, és a kapu a brit újra ép levelek Shilton Piter. Életrajza a kapus vált legendás köszönhetően a következő meccset Argentínában.

Az első félidő nem hozott gólt, de az elején a második esetben, az egyik legismertebb gólt labdarúgás történetében. Előre argentin Diego Maradona 51 perc elteltével, tett egy sikertelen oldalpasszal az angol cél, a labda esett Hodge, aki kidobta az oldalon a tizenhatos. Peter Shilton (ami 183 cm magas) futott ki a kapun, remélve, hogy ütni a labdát az öklével, de Maradona volt az első, és bal kezével küldte a kapu. Tunéziai bíró Ali Bin Nasser egy gól, és Maradona később azt mondta, hogy ez egy „Isten keze”. Argentína nyerte 2: 1.

feljegyzések

Shilton bejegyzések külön említést érdemel. A legtöbb szerepelt Anglia - 125 (csak 80 MECCSEK). Ő tartja a világrekordot a számos hivatalos mérkőzések - 1391 játék, és az Egyesült Királyságban rekordot az ülések száma a hazai bajnokságban - 1005.

Az utolsó mérkőzés a válogatott Shilton tartott a World Cup 1990-ben volt, amikor közel 41 év. Számára ez volt a 17. ülésén a döntőben a világbajnokságon (a rekordot a brit), és a szám a „száraz” játék a világbajnokságon ő osztja az első helyen a francia Fabien Barthez - 10 mérkőzést.