Sport és fitneszLabdarúgás

FIFA World Cup 1990 A történelem a világbajnokság 1990

FIFA World Cup 1990 (rövidítve a vb 1990) kiemelkedő volt, több okból kifolyólag. A találkozó során történt egy csomó fontos eseményeket, amelyek figyelmet érdemelnek. Ezért ebben a cikkben megtanulod, hogy pontosan mi történt kiemelkedő a világbajnokság alatt 1990, valamint nyomon követni az utat a csapatok, akik részt vettek benne.

csoportkör

A csoportmérkőzések során a világbajnokság 1990-ben hat csoport, amelyben négy csapat - hasonló formában lehetett látni az Eb tartott idén Franciaországban. Minden csoportból a két csapat, aki az első két helyen, valamint hat csapat, a harmadik helyezett - csak négy.

Egy csoport eléggé biztonságban Olaszország ellen, és Csehszlovákia: az olaszok nyerték minden mérkőzést, míg a csehek elvesztették csak olaszok. A B csoportban nem volt annyira egyértelmű: világbajnok argentinok lehagyta a nemzeti csapat a kameruni és játszott döntetlent a románokkal. Ennek eredményeként, ez volt Kamerunban és Románia közvetlenül ment a rájátszásba, és az argentinok megtették a harmadik helyen. C csoport, a helyzet ugyanaz volt, mint az első: a brazilok verte az összes résztvevő, és a Costa Rica-i csapat elvesztette a brazil egyedül.

A D-csoport, harcolt a második helyen Jugoszlávia és Kolumbia, a jugoszlávok sikeresek voltak, és az első helyen nem sok nehézséget kiderült tavalyi döntős - a német válogatott. E csoportban az egyszerű, spanyolok az első helyet, míg a belgák voltak képesek kicsikarni Uruguay a második. Nos, az utolsó F-csoport, a helyzet nagyon feszült volt: az első két fordulóban a négy csapat volt nem csak az azonos pontszámmal, de ugyanaz a gólok száma és MECCSEK. Ez volt csak a harmadik fordulóban a brit legyőzte az egyiptomiak, kijött a tetején, és a második között oszlik meg az Írország és Hollandia.

De mi a helyzet a harmadik helyet? A hat csapat nem maradt a rájátszásban két osztrák és Skócia, Argentína, Kolumbia, Hollandia és Uruguay volt a döntőben a Világkupa versenyen 1990-ben.

rájátszás

A nyolcadik döntőben a vb kiderült, hogy elég érdekes pár labdarúgó 1990-ben. Kamerun és Kolumbia nem tudták megállapítani a győztes szabályozási idő és extra Cameroonians erősebbek voltak. Ugyanez történt a mérkőzés Spanyolország-Jugoszlávia és Anglia-Belgium. Hála gól a hosszabbításban, át a jugoszlávok és a brit.

Ír románok is, nem szerez rendes játékidőben, hanem a hozzá nem tudták megütni a kapun. A tizenegyes-out erősebbnek bizonyult, mint az ír. Argentinok alig legyőzte a brazilok a pontszám 1: 0, Nyugat-Németország is nehezen nyert a holland - a végeredmény a mérkőzés 2: 1. Nyugodtabb csak úgy érezte, az olaszok, aki megverte a Uruguayans 2: 0, valamint Csehszlovákia, legyőzte Costa Ricans 4: 1.

A negyedévben, természetesen, ilyen egyszerű játékok már nem volt: csak ketten végződött szabályozási idő, és mind a pontszám 1: 0. Az olaszok verte az ír és a német válogatott Csehszlovákia. A másik két mérkőzés, az eredmény döntöttek drámai tizenegyes-out túlórát. Az első esetben, az argentinok verte a jugoszlávok és a második után döntetlen 2: 2 a rendes játékidőben a brit nyerte a nyitó csapat kameruni.

Tehát az elődöntőben párok voltak Argentína, Olaszország és Németország-Anglia. Mindkét mérkőzést zárult az állás 1: 1, és megoldódott egy sor szankciókat. Argentinok nyerték a második alkalommal egy sorban miatt a készség a kapus, de a németek szerencsés, mivel az utóbbi büntetés angolok „maszatos”, nem voltak még a kapu előtt.

A döntőben voltak csapatok Németország és Argentína, és a mérkőzés a harmadik helyért játszott az olaszok és a britek. Ennek eredményeként, a bronz VB 1990 ment az olasz csapat, amely legyőzte Anglia a pontszám 2: 1. Nos, az utolsó kiderült, hogy hihetetlenül drámai: az egész játék nem szerzett semmilyen cél, és csak a 85. perc nevezték büntetőrúgás kapujában argentinok, amely a németek csendben végrehajtott egyre világbajnok.

Góllövőlista a verseny

Az 1990. világbajnokságon nem volt sok harc a címet a gólkirály. Csak négy játékos négy gólt, de ez nem volt elég a sikerhez. Nagyon közel volt a cím csatár Skuhravy Csehszlovákia Tomas, aki öt gólt, de még mindig „Aranycipő” elment egy másik játékos - Olaszország Salvatore Schillaci szerezte, aki a verseny hat gól.

Álom csapat a torna

Befejezése után a világbajnokság szakértői csoport határozza meg a szimbolikus csapat, amelyben hárman voltak olaszok, németek és két argentinok két Cameroonians egy angol és egy cseh. Goicoechea megjelent a kapunál, amelyet már említettük - védte a verseny magasságban hárította sok szankciókat, mind kivédeni. Védekező állt Bremen, Onany és Baresi, német, kameruni és az olasz. A középpályán is tele volt az etnikai sokszínűség: a legjobb felismerték Maradona, Matthaeus, Donadoni és Gascoigne. Nos, a legjobb csatár Squillaci és acél Skuhravy azt már említettük, adunk a kameruni, aki négy gólt Milla.

Mi történt az első?

Nos, itt az ideje, hogy beszéljünk az események, amelyek meglepőek voltak a labdarúgó közösség az idő. Például ez a finálé volt a harmadik a sorban a német válogatott. Sőt, vannak más lenyűgöző tények a pár döntős a torna (Németország és Argentína). World Cup 1990-ben a második egymást követő vb, ahol a készítmény ismételt döntős. Ezen túlmenően, ez volt az első a történelemben a bajnokságot, ami a végső mérkőzés ugyanez a csapat, amelyik korábban. Ez az első alkalom az utolsó pontozták, így néhány gól - 1 pont: 0 a döntőt regisztrálták először. Ezen kívül még soha a döntőben már eltávolították csak két játékos.

Azt is meg kell mondani a fő nyílás és a fő csalódás a torna. Felfedezés volt a nemzeti csapat kameruni, ez volt az első afrikai csapat a történelemben, hogy elérje a negyeddöntőbe a világbajnokság. De a fő csalódás volt ennek a versenynek a csapat a Szovjetunióban. FIFA 1990 World Cup, amelyről kimutatták, Cameroonians is csak az irigység, de a szovjet játékosok undorító és nem is először ki a történelem a csoportban.

Mi történt legutóbb?

Az utóbbi időben a történelem egy nagy verseny alkalmazott olyan rendszer, amelyben a győztes nem három, hanem két pont. Továbbá, az utóbbi időben a vb-t játszott csak négy csapat: a Szovjetunió, Jugoszlávia, Csehszlovákia és Németország. Az első három megszűntek miatt összeomlott az ország, és a negyedik - csatlakozása miatt a Németországi Szövetségi Köztársaság, Német Demokratikus Köztársaság.