Sport és fitneszLabdarúgás

EURO 1960: Az eredmények

Az ötlet, hogy tartsa a verseny csapatok között az Európa megjelent 1927-ben. Bár észre ez nem történt meg. 30 év után az UEFA visszatértem ezt az ötletet, és létrehozott egy Eb vagy Cup Anri Delone. Az első csere került sor 1960-ban. Franciaország vette az utolsó része.

előírások

Nem minden európai csapatok támogatták az elképzelést, gazdaság Euro-1960. Ahhoz, hogy részt vegyenek a versenyen nem volt hajlandó 13 30 országból. Köztük van Olaszországban, Angliában, Németországban, Belgiumban és Svédországban. Labdarúgó Szövetség úgy véli, hogy a kupa megakadályozza a játékosok vissza a szezon után.

A többi 17 tagország a Liga részt a sorsoláson 1/8 és 1/4 döntőjében. Úgy telt el az elejétől június 1958. 14 csapat, köztük a Szovjetunió kezdett előadásokat 1/8. Írország és Csehszlovákia végzett osztályozás mérkőzés.

Az 1/8 és 1/4 döntőben tartott két mérkőzést: otthon és idegenben. Elődöntők és az UEFA EURO 1960 döntőjében tartott Franciaországban Anri Delon volt elnöke a Francia Labdarúgó Szövetség.

kezdet

Az EURO 1960 sorsolás nem volt szigorúan szabályozott naptár - menedzsmenttel függetlenül megállapodott helyen és időben. Selejtezőin ami elméletileg kell történnie az első helyen tartott, csak április 5 és 10 máj 1959. Az első mérkőzés otthon Írország nyerte a pontszám 2: 0-ra. A visszavágó tartottak Pozsonyban, a csehek tudtak gólt négy megválaszolatlan célok és továbbment.

A debütáló játék az UEFA EURO 1960 került sor szeptember 28, 1958. A találkozó a Szovjetunió-Magyarország volt az első európai kupa történetében. A mérkőzést játszott a stadionban „Luzsnyiki.”

1/8 döntők

EURO 1960 Labdarúgó orosz (USSR csapat) kezdődött egy hazai pályán a magyarok ellen. Harcolni 100.000 rajongó. Az első gólt a mérkőzésen (és a történelem, az Európa-bajnokság) pontozzuk a 4. percben a szovjet játékos Anatoliem Ilinym. EURO 1960 labdarúgó Szovjetunió lett az első mindenben. Vyacheslav Metreveli hamar nőtt a fiókot, és Valentin Ivanov által zúzás. Magyar tudott válaszolni csak egy labdát a 84. percben.

A visszavágó tartottak egy évvel később - szeptember 27, 1959. Ismét szerencse mellé a szovjet csapat. Minimálisan legyőzte a magyarokat, a Szovjetunió ment az 1/4 döntőjében.

A második pár összecsapását a francia és a görögök. Az első mérkőzés zajlott Franciaországban. Töltött „Parc des Princes” látta nyolc célkitűzést, heten szerezte a házigazdák. A visszavágó zárult az állás 1: 1.

Az első mérkőzés között Romániában és Törökországban került sor Bukarestben. Erősebb, mint a románok, pontozó három megválaszolatlan célokat. Április 26, 1959 Isztambul adott otthont a második mérkőzés. Törökország nyert 2: 0, de ez nem volt elég. A negyeddöntőben ment román csapat.

Pár Norvégia, Ausztria első játék Oslóban. A minimális pontszám sikerült legyőzni az osztrákokat. A visszavágó Bécsben került sor, és végül az eredmény 5: 2 javára Ausztriában.

1/8 végleges UEFA EURO 1960 FIFA találkozott Jugoszlávia és Bulgária. Kedvenc a páros volt nyilvánvaló. Jugoszlávia nyerte az első mérkőzés a nemzeti csapat az eredmény 2: 0-ra. A második véget ért a döntetlen (1: 1).

Érdekes pár UEFA EURO 1960 lett a Német Demokratikus Köztársaság-Portugália. Az első mérkőzés Berlinben került sor, ahol a házigazdák elismerte (2: 2). A vendég találkozó Portugáliában, a németek lőtt kétszer, de a győzelem maradt mesterek (3: 2).

Exodus pár Spanyolország-Lengyelország teljesen nyilvánvaló volt. Idegenben spanyol won (4: 2). Otthon nyert 3: 0 és elment a 04/01 döntőbe.

Az elmúlt pár Dánia ellen játszott a győztes a selejtezőkör - Csehszlovákiában. Koppenhágában nem lehetett azonosítani a győztes (2: 2). Otthon, a csehek verte a dánok nagy (5: 1).

1/4 döntők

A legjobban várt mérkőzés vált a Szovjetunió-Spanyolországban. Előre a győztes volt nehéz megjósolni. De a rajongók nem szánt az izgalmas összecsapás. Ennek oka a politikai kapcsolatok a két ország között, amelyek már feszült ezekben az években. Spanyolország visszautasította, hogy látogassa meg a Szovjetunió, felajánlotta, hogy a fogadó a mérkőzések semleges területen. UEFA mondta, nem, bírságot szabott ki a csapat és hozzárendelése kizárás. Így a Szovjetunió ment az elődöntőben az UEFA EURO 1960.

Franciaország Van egy pár Ausztriában. A francia megnyerte mind a játékok. Eredeti végződött pontszám: 5: 2, a második - 2: 4.

Portugália szemben Jugoszlávia. Az első mérkőzés a portugál alig nyerte a pontszám 2: 1. Response ülésén Belgrádban befejeződött vereséget Portugália (5: 1).

Az elmúlt pár találkozott Romániában és Csehszlovákiában. Hogy a rangot a kedvenc, a csehek magabiztosan nyert két mérkőzést - (0: 2) (3: 0).

elődöntő

A május végén 1960-ban tartott sorsoláson az elődöntőbe. Az ellenfél a Szovjetunió ment Csehszlovákiába. Franciaország játszott Jugoszlávia.

Match között a szovjet válogatott volt a jelenet, „Velodrome”. Könnyedén hazai játékosok verte a cseheket. Az első gólját Ivanov második felében, ő is megduplázódott eredménye és Viktor Ponedelnik véget a mérkőzés.

A második mérkőzés úgy ítélték meg, a kedvenc francia hiánya ellenére számos kulcsfontosságú játékos. Jugoszlávok vezetett 1: 0, de azonnal fogadott. A francia a felső kéz a játékban, és a 53. percben vezetett 1: 4. A mérkőzés 55. percében a vendégek szerzett egy második, de ez nem volt elég. És akkor a hihetetlen történt. 75 és 79 perc, a jugoszlávok megjegyezte háromszor jutott a döntőbe.

Mérkőzés a harmadik helyért

Ideges vesztes Franciaország, nagyon bizonytalanul tartotta a döntőt a csehek ellen. Elégedetlen szurkolók bármilyen hibát booed a csapat. Az eredmény az volt a győzelem a Csehszlovákia a pontszám 2: 0.

finálé

Match, a Szovjetunió-Jugoszlávia-án került sor a nedves területen az esőben. Általában, a játék volt egyenlő. Először jobban néz ki a jugoszlávok. 43 perc Galic vezette a csapatot előre. Válasz szovjet játékos lehetett volna a 49. percben. A második félidő tartották nyomás alatt a Szovjetunió. Feltárja a győztes nem volt lehetőség a legtöbb időt. Csak 113 perc, Victor szerezte a második gólt hétfőn. EURO 1960 Szovjetunió csapata nyerte, köszönhetően a makacssága a játékosok és a kísérő szerencse.

Copyright © 2018 hu.delachieve.com. Theme powered by WordPress.